Aktualności


 

CIESZYN – AIRPORT KATOWICE-PYRZOWICE


Vip Taxi Cieszyn - transfer z/na lotniska z Cieszyna oraz okolicznych miejscowości. Gwarancja bezpieczeństwa - wysoki komfort – niska cena. Taksówka z terminalem – możliwość płacenia kartą.

                                                              * * * * *

CIESZYN - DWORZEC KOLEJOWY - DWORZEC AUTOBUSOWY


Prace związane z budową zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Hajduka w Cieszynie zbliżają się do końca. Planowany termin zakończenia robót to koniec kwietnia 2018 roku. Wtedy też nastąpi oddanie do użytku nowoczesnego, bezpiecznego dworca, zapewniającego integrację transportu autobusowego miejskiego i międzymiastowego oraz transportu kolejowego.


http://dworzec.cieszyn.pl

                                                                * * * * * 

CIESZYN NASZE MIASTO
Foto: Wojciech Wandzel – www.wandzelphpto.com


Cieszyn - położone u stóp Beskidów miasto o ciekawej historii, w którym na przestrzeni wieków spotykały się różne narodowości, kultury i wyznania, miasto bogate w zabytki oraz urokliwe miejsca otulone legendą o Bolku, Leszku i Cieszku. Na wyjątkową atmosferę Cieszyna wpływa także mnogość wydarzeń kulturalnych - festiwali, festynów i wielu imprez kameralnych. Cieszyn posiada również atrakcyjne zaplecze sportowo rekreacyjne, trasy rowerowe oraz rezerwaty przyrody znajdujące się w obrębie miasta, co sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Lecz Cieszyn to przede wszystkim życzliwi, przyjaźni ludzie.

                                                              * * * * * 

100 LAT TAXI W CIESZYNIE


W tym roku minie setna rocznica zarejestrowania w naszym mieście pierwszych taksówek. Przedsiębiorstwo Wynajęcia Samochodów Autotaxi – tak brzmiała nazwa firmy taksówkowej, której założycielem był Jan Wałga. Wcześniej w roku 1910, mając 25 lat Jan Wałga odbył kurs samochodowy, oraz staż w firmie Sevig w Wiedniu (zdjęcie nr. 2 – pierwszy od prawej w górnym rzędzie), było to znakomite przygotowanie do rozpoczęcia działalności w rozwijającej się branży motoryzacyjnej. Należy też dodać że Jan Wałga był pasjonatem motoryzacji – w szczególności wyścigów motocyklowych. Pierwszą firmę przewozową założył w Sibicy na zaolziu, a od maja 1918 roku siedzibą tejże firmy była kamienica z numerem 2 na Starym Targu w Cieszynie, w której to Jan Wałga zamieszkał wraz z rodziną (zdjęcie nr. 1 – tablica z nazwą firmy na ścianie budynku). Tabor firmy składał się z siedmiu samochodów marki Fiat oraz Ford. Były to samochody osobowe, ale także dostawcze, oznaczone tabliczkami z napisem „J.Wałga Autotaxi” (zdjęcie nr 3). Pojazdy stacjonowały w garażach zlokalizowanych pomiędzy dzisiejszymi ulicami Jana Łyska i Przykopa (zdjęcie nr 4 – Jan Wałga i jego taksówki). Działalność firmy przerwał wybuch II wojny światowej w 1939 roku.

                                               * * * * *

 

HOTEL MERCURE CIESZYN

 

VIP TAXI zapewnia transfer, między innymi na lotnisko Katowice-Pyrzowice. Do dyspozycji gości hotelu jest taksówka z terminalem płatniczym - płatność kartą.

                                                               * * * * *

Galeria Stela - fot: mat.pras.
Galeria Stela - fot: mat.pras.

GALERIA STELA CIESZYN

 

Galeria Stela w Cieszynie przy ulicy Korfantego i Kolejowej. Budowa centrum handlowego rozpoczęła się wiosną 2017 i potrwa kilkanaście miesięcy. Będzie to nowoczesny, czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 19 tys. m2, w którym znajdą się 34 lokale handlowo-usługowe, oraz strefa rozrywki. W kondygnacji podziemnej usytuowany będzie parking na 138 samochodów.

                                                                * * * * *

 

CIESZYN - TAKSÓWKA
Z TERMINALEM PŁATNICZYN.


TAXI - PŁATNOŚĆ KARTĄ

 

Terminal pozwala na płacenie przy potwierdzeniu kodem PIN, lub za kurs

do 50 złotych można zapłacić zbliżeniowo,

bez potwierdzania transakcji kodem.

                                                                * * * * * 

TAXI Z FOTELIKIEM - AIRPORT KRAKÓW BALICE


Taksówka z fotelikiem dla dziecka to gwarancja bezpieczeństwa i wygody małego pasażera. Przypominamy że kodeks ruchu drogowego dopuszcza jazdę niezabezpieczonego dziecka w taksówce, niemniej jednak chcemy by przy dalszych przejazdach dorośli mieli poczucie bezpieczeństwa a milusińscy wygodę podróżowania.

Nasz profil: www.facebook.com/VipTaxiCieszyn

                                 * * * * *

CIESZYŃSKIE KĄPIELISKO MIEJSKIE


Basen w Cieszynie jest już otwarty. Kąpielisko posiada basen o wymiarach 50m x 25m, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią, oraz brodzik dla dzieci. Także dwa boiska do siatkówki plażowej, stoły do tenisa stołowego, sprzęt sportowy (piłki, rakietki do tenisa stołowego, rakietki do badmintona). Na terenie basenu

jest też bufet i punkt medyczny.

 

Godziny otwarcia basenu, oraz cennik w pliku do pobrania poniżej.

[pobierz] 0.4 MB cieszyn-basen-cennik

Kąpielisko miejskie w Cieszynie - cennik

                                                           * * * * *

XXVII ŚWIĘTO TRZECH BRACI  -  9, 10, 11 czerwca

Jak co roku nie zabraknie różnego rodzaju imprez kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych. Po obu stronach Olzy rozbrzmiewać będzie muzyka wszystkich generacji, odbędą się występy kabaretów, oraz imprezy towarzyszące.

Na cieszyńskim rynku wystąpią między innymi:

KABARET ŁOWCY.B, COMA, TEDE, SEALS, SSKJEGG, BATALION D'AMOUR,
AGNIESZKA CHYLIŃSKA, ARRHYTHMIA, KRZYSZTOF KRAWCZYK

 

                                           * * * * *

VIP TAXI CIESZYN  

Taksówka z klimatyzacją

Utrzymujące się od kilku dni wysokie temperatury są nieomylnym zwiastunem nadchodzącego lata, na które wszyscy niecierpliwie czekamy. Niemniej jednak gdy lato okaże się zbyt upalne, zaczynamy doceniać chwile wytchnienia w klimatyzowanej restauracji, sklepie, lub taksówce. Sprawnie działająca klimatyzacja, dająca klientowi uczucie przyjemnego chłodu podczas przejazdu taksówką, to nie żaden luksus, u nas to po prostu standard.

 

                                                        * * * * * 

TAXI - ZEBRZYDOWICE – CIESZYN 
Dworzec PKP Zebrzydowice to węzeł kolejowy który oprócz linii lokalnych obsługuje także połączenia z Krakowem, Katowicami i Warszawą, a kierunki zagraniczne to Praga, Wiedeń, Bratysława i Budapeszt. Podróżni którzy przyjadą do Zebrzydowic i zechcą dojechać do oddalonego o kilkanaście kilometrów Cieszyna skazani są niestety na długie oczekiwanie, szczególnie w godzinach wieczornych, nie mówiąc już o wydostaniu się z Zebrzydowic nocą.

 

                                           * * * * *

 

                           

 

 

DWORZEC AUTOBUSOWY CIESZYN

 

Tymczasowa lokalizacja przy ulicy Dojazdowej.
Przewoźnicy to: Bus Brothers, DAS, Lajkonik,
Linea-Trans, P.K. Transkom, Traf-Line, Trans-bus

 

 

 

 

 

 

                                           * * * * * 

[pobierz] 2.0 MB mapka

CIESZYN – NOWY PRZYSTANEK POD ZAMKIEM


Od 29.04.2017 zmiana lokalizacji przystanków komunikacji międzymiastowej.
Większość linii autobusowych będzie rozpoczynać kurs na ulicy Dojazdowej, kierując się następnie zgodnie z docelowym kierunkiem jazdy. Przystanki pośrednie przeznaczone do wsiadania usytuowane zostaną między innymi na ul. Kolejowej, ul. Kochanowskiego i ul. Liburnia. Mapka z opisem zmian - plik PDF do pobrania

                                           * * * * *

KINO NA GRANICY  

KINO NA HRANICI

19.Przegląd Filmowy

Kino na Granicy
Cieszyn / Český Těšín od 28.04 do 3.05.2017
http://kinonagranicy.pl/

 

 

 

                                           * * * * *

AIRPORT - KRAKÓW - BALICE 

Vip taxi - transfer z/na lotniska.
Wysoki komfort – niska cena.

y>